Historie Železářství Tachov

 

Rodinné tradice

Obchod si buduje svoji dobrou pověst hlavně díky rodinným tradicím. Ty kolem železářského zboží sahají v rodině Charouzků už do roku 1973, kdy Vlastislav Charouzek, pozdější zakladatel Železářství Charouzek, přijal místo vedoucího prodejny železářství družstva Jednota v Tachově. Po 27 letech svoji pozici opouští se snem založit si vlastní prodejnu a na podzim roku 1994 spolu s dcerou Alenou otevírá vlastní prodejnu železářství. Dnes je Vlastislav Charouzek již na penzi, ale železářství pokračuje v rodinné tradici, pomyslné žezlo převzal zeť Zbyněk.

Kde jinde

Na Tachovsku se „k Charouzkovi“ chodí pro železářské potřeby už téměř 40 let. Své dobré jméno prodejna buduje poctivým podnikáním a širokým sortimentem s nabídkou kvalitního zboží od prověřených dodavatelů a výrobců. Na zákazníky zde čeká školený personál, který vždy dobře poradí.

Dnes - 2008

Vlastislav Charouzek, jeden ze zakladatelů železářství, odchází do zasloužené penze a vedení rodinného podniku se ujímá zeť Zbyněk , který dnes tvoří základ zkušeného čtyřčlenného prodejního týmu.

Železářství Charouzek pokračuje v rodinné tradici kamenného obchodu. Své dobré jméno buduje poctivým podnikáním, osobním přístupem a nabídkou kvalitního zboží od prověřených dodavatelů a výrobců.
Železářství Charouzek Tachov

2004 - 2008 Je třeba vychovat další následovníky

Alena Charouzková, která spolu s otcem Železářství Charouzek zakládala, odchází v roce 2004 na mateřskou dovolenou.

1995 - 2004 Rozšíření sortimentu železářství

V lednu 1995 se sortiment železářství rozšiřuje o domácí potřeby, od úklidových prostředků až po žehlící prkna. K stálým dodavatelům se přidává firma Tescoma. Lidé z celého Tachovska míří k Charouzkovi pro věci do dílny, kuchyně i na zahradu.
1994 Otevření vlastní prodejny

3. října 1994 otevírá Vlastislav Charouzek se svojí dcerou Alenou vlastní prodejnu železářství. Do stálého sortimentu patří ruční a elektrické nářadí a nástroje, zednické nářadí, vybavení a potřeby pro práci na zahradě, spojovací materiál (šrouby, matky, podložky, hřebíky, nýty atd.) atd.

Železářství Charouzek Tachov 3 

 


1973 Kořeny železářské tradice

Tradice železářského zboží sahá v rodině Charouzků až do roku 1973. Vlastislav Charouzek, pozdější zakladatel Železářství Charouzek, v létě 1973 přijímá místo vedoucího prodejny železářství družstva Jednota v Tachově. Místo vedoucího opouští až po 27 letech se snem založit vlastní prodejnu.