Historie

Historie Železářství Charouzek Tachov

Železářství Charouzek je kamenná prodejna železářského zboží a domácích potřeb v Tachově s dlouhodobou tradicí.

Rodinné tradice

Náš obchod se snažíme vést především v duchu rodinných tradic. Ty kolem železářského zboží sahají v rodině Charouzků až do roku 1973, kdy Vlastislav Charouzek, pozdější zakladatel Železářství Charouzek, přijal místo vedoucího prodejny železářství spotřebního družstva Jednota v Tachově. Na začátku 90. let tuto pozici opouští a na podzim roku 1994, spolu se svojí dcerou Alenou, otevírá zde v Tachově vlastní prodejnu.

Dnes je již pan Charouzek na penzi, ale železářská tradice v rodině pokračuje dál. Pomyslné žezlo v obchodě převzal zeť Zbyněk Nussbauer, manžel dcery Aleny.

U Charouzka – Kde jinde

Jsme hrdi na to že se na Tachovsku chodí pro železářské a domácí potřeby „k Charouzkovi“ už téměř 40let. Je to pro nás současně velkým závazkem a proto se smažíme uspokojovat přání a potřeby našich zákazníků opravdu širokým sortimentem zboží od prověřených dodavatelů a výrobců.

Zakládáme si na tom, že se nesnažíme zboží pouze prodat, ale nabízíme službu, individuální přístup ke každému zákazníkovi. Nabízíme zkušenosti a znalosti o každém našem výrobku, tak aby zakoupené zboží pokud možno maximálně splnilo očekávání našich zákazníků.

Jak šel čas …

1973 Kořeny železářské tradice

Tradice železářského zboží sahá v rodině Charouzků až do roku 1973. Vlastislav Charouzek, pozdější zakladatel Železářství Charouzek, v létě 1973 přijímá místo vedoucího prodejny železářství družstva Jednota v Tachově. Místo vedoucího opouští až po 27 letech se snem založit vlastní prodejnu.

1994 Otevření vlastní prodejny

Dne 3.října 1994 otevírá Vlastislav Charouzek se svojí dcerou Alenou vlastní prodejnu železářství. Do stálého sortimentu patří ruční a elektrické nářadí a nástroje, zednické nářadí, vybavení a potřeby pro práci na zahradě, spojovací materiál (šrouby, matky, podložky, hřebíky, nýty atd.) atd.

1995 Rozšíření sortimentu železářství

V lednu 1995 se sortiment rozšiřuje o domácí potřeby, od úklidových prostředků, přes žehlící prkna až po nádobí, hrnce, pánve a vůbec veškeré vybavení do kuchyně. Ke stálým dodavatelům patří například značky jako Tescoma, Kolimax, Belis atd.

2004  Je třeba vychovat další následovníky

Alena Charouzková, která spolu s otcem Železářství Charouzek zakládala, odchází v roce 2004 na mateřskou dovolenou.

2008 Předání štafety

Vlastislav Charouzek odchází do zasloužené penze a vedení rodinného podniku se ujímá zeť Zbyněk Nussbauer.

2021 Vstupujeme na internet

Jsme stále přesvědčení zastánci výhod nakupování v kamenné prodejně. A myslíme si že nákup něčeho co nám má dlouho složit je svým způsobem zážitkem či dokonce rituálem, který se jen těžko může odehrávat „na dálku“ a „anonymně“. Ale respektujeme přání a potřeby našich zákazníků a proto v roce 2021 spouštíme vlastní elektronický obchod.