Majitel železářství doporučuje: 5 dárků, kterým potěšíte ženy

Zbyněk Nussbauer, majitel Železářství Charouzek, sepsal 5 tipů na dárky pro ženy. Zařadil mezi ně novinky, ale i stálice ze svého sortimentu, po kterých je před Vánoci největší poptávka. „Všechny je seženete u nás na e-shopu, takže můžete vybírat z pohodlí domova. A pokud to k nám máte blízko, můžete si je pak zdarma u nás vyzvednout,“ radí Nussbauer.

1.

Aroma difuzér

Hlavním hitem letošních Vánoc jsou za mě určitě aromadifuzéry. V nabídce je máme teprve od loňska, ale poptávka po nich je obrovská. Není divu, umí toho opravdu hodně – vzduch v místnosti totiž dokážou nejenom osvěžit a provonět, ale pokud do nich nepřidáte vonnou esenci, fungují jako zvlhčovače vzduchu. Navíc jsou vyráběny v krásných designech a mají barevná podsvícení. Dokáží tak navodit atmosféru nejenom čichovou, ale i zrakovou. Nejsou nikterak rozměrné, takže udělají radost i na pracovním stole.

2.

Růžové nářadí

Nářadí v růžové barvě je taková oblíbená vánoční stálice našeho železářství. Značka EXTOL ve své řadě LADY nabízí v růžovém odstínu hned několik vychytávek od svinovacího metru po sady nářadí. Odkaz na celou řadu LADY EXTOL najdete na tomto odkazu: https://eshop.charouzek.cz/znacka/extol-lady/

 
(1) Svinovací metr, cena: 103,-

(2) Letos musím určitě vypíchnout tento vrtací aku šroubovák od firmy EXTOL. Je určen k dotahování a povolování šroubů či vrutů, ale i k vrtání do dřeva, kovu a plastů. Přiložená sada šroubovacích bitů obsahuje bity často používané při skládání nábytku. Cena:  1 215 Kč. 
 

3.

Pánev, která vám sedne do ruky i na sporák

V našem výčtu nemůžeme zapomenout ani na praktickou věc, kterou ocení každá milovnice vaření a sice pánev. Naší oblíbenou značkou je KOLIMAX, česká firma, která se opírá o více než 150 letou historii (mimochodem její původní název byl “Brněnská továrna na smaltové a plechové zboží Brauchbar a Gottlieb”). Nádobí od KOLIMAXU je kvalitní, má celou řadu technologických vychytávek a protože si za ním firmy stojí, má prodlouženou záruku 5 let. 

Pánve jsou vhodné na všechny typy sporáků – indukční, plynové, elektrické i sklokeramické a lze ji mýt v myčce.


(1) Pánev FLONAX STANDARD patří mezi ty nižší, přitom ale široké – má průměr 26 cm, objem 2,5 listru a mramorový nepřilnavý povrch. Její hlavní předností je, že je perfektní pro smažení a restování s minimem oleje nebo jiného tuku. Nyní v akci za 1 370 Kč.

(2) Druhou pánví, kterou bych doporučil je CERAMMAX PRO COMFORT. Opět ve velikosti 26 cm, objem 3,5 litru a opět od značky KOLIMAX. Na rozdíl od předchozí panve je už vybavena skleněnou poklicí. Nyní v akci za 1 780 Kč.
 

4.

Sada hrnců, protože jeden hrnec by nestačil

Nerad bych tvrdil, že ženy patří za plotnu a že sada nádobí je potěší víc než nová kabelka, ale z mé zkušenosti můžu říct, že pro hrnce se k nám před Vánoci chodí. Moderní kuchyňské nádobí se může pochlubit řadou technologických vychytávek, které přípravu jídla zjednoduší.

Opět nemůžu než doporučit hrnce od KOLIMAXU. Úchyty hrnců mají přerušené tepelné mosty, takže se o ně nespálíte. Lze je použít v troubě a to až do 300°C, mají prodlouženou záruku 10 let, akumulační sendvičové dno, které vám uspoří energii. A využijete je na všech typech sporáků.

(1) Sada nádobí IDEAL má několik praktických řešení, jako je široký odlévací okraj pro snadné přelévání bez ukapávání a zašpinění nebo značení litráže uvnitř nádob pro snadné odměření objemu. Nyní v akci za 5 149 Kč.

(2) Sada nádobí KLASIK má 12 dílů a v České republice se s malými obměnami vyrábí více než 50 let. Kvalita a maximální odolnost ověřená v kuchyních našich babiček z něho dělají praktického pomocníka již po celé generace. Nyní v akci za 6 190 Kč.

5.

Papiňák

A u vaření ještě zůstaneme. Věřím, že jedním z hitů letošních Vánoc bude i papiňák. Už teď na podzim šel jeho prodej razantně nahoru. Já ho můžu rozhodně vřele doporučit. Hlavní výhodou tlakového hrnce je, že šetří čas a šetří energii – a to je letos hodně velké téma. Brambory v něm uvaříte do deseti minut, tužší plátky hovězího masa jsou měkké cca po 20–60 minutách, zatímco při dušení pod poklicí je nutno počítat až s hodinami. V sortimentu se nám navíc objevily papiňáky v krásném designu. Kromě klasiky níže je máme i v zelené nebo černé barvě. 

Tlakový hrnec BIOMAX má objem 6 l a prodlouženou záruku na 5 let. Cena: 3 180 Kč